Projekt Math or Game je eTwinning projekt koji je trajao cijelu nastavnu godinu 2021./2022. Ovim projektom željeli smo pokazati svu ljepotu matematike i njenu primjenu u životu. Sve škole u projektu su povezale učenike i učitelje u zajedničkom radu te ih motivirale za učenje i podučavanje matematike, i pronalaženje njene svrhe u našem svakodnevnom životu. U sklopu projekta koristili smo razne igre i aktivnosti za povećanje motivacije učenika za rješavanje matematičkih zadataka. Aktivnim sudjelovanjem u samom kreiranju ostvareni su postavljeni ciljevi ovog projekta: učenici su osposobljeni za rad sa digitalnim alatima, razvili su sposobnost kreativnog mišljenja i sposobnost učenja kroz igru. Uspješno smo organizirali međuškolska natjecanja.Cilj projekta je:
- zanimanje učenika za matematiku
- stvaranje banke matematičkih igara i igara koje će se svidjeti učenicima i koje će učitelj koristiti za rad na nastavi matematike
- podučavanje učenika osposobljenosti za korištenje različitih ICT alata za izradu zadataka
- oblikovanje kreativnog mišljenja i poučavanje sposobnosti učenja kroz igru
- razvijanje mašte
- organiziranje i provođenje natjecanja koje se sastoji od igara i aktivnosti koje su pripremili učenici koji sudjeluju u projektu.

PROCES RADA
Teme obuhvaćene projektom bit će prilagođene i primjerene nastavnom planu i programu svake zemlje i razreda. Ovisno o konkretnim zadacima, učenici će raditi individualno, u paru ili u grupama. Pokušat ćemo se prilagoditi predznanju učenika. Učenici će kreirati razne igre, kao što su Digital Escape Room, Scavenger Hunt...Razmjenjivat će i dijeliti svoje radove jedni s drugima. Učenici će rješavati tragove s Digital Escape Roomom i poboljšati svoje matematičke vještine. Nastavnici i učenici će razmijeniti svoja iskustva.
Svi će partneri biti uključeni u davanje prijedloga, odabir tema i zadataka, sudjelovanje u raspravama i kreiranje vlastitih stranica na Twin Spaceu. O svim aktivnostima ćemo se konzultirati, razmijeniti mišljenja i iskustva.

OČEKIVANI REZULTATI
Glavna ideja je razviti ljubav prema matematici i omogućiti našim učenicima pristup učenju na različite načine, naučiti ih koristiti svoje znanje u praktičnom životu. Razmjenom iskustava između naših učenika poboljšat će se njihovo matematičko znanje i mnoge druge kvalitete kao npr. komunikacijske vještine, učenje stranih jezika, poznavanje rada na računalu i drugi predmeti. Stoga će njihovo znanje biti bolje i trajnije. Naš obrazovni materijal bit će objavljen u javnom TwinSpaceu i web stranici.

Made with Padlet

Osnovna škola Zorke Sever / Kolodvorska ulica 36, HR-44317 Popovača / www.os-zorke-sever.skole.hr / ured@os-zorke-sever.skole.hr