Projekt "Platforma za razvoj školskoga volontiranja"

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 6. 11. 2023.

Osnovna škola Zorke Sever uključila se u projekt „Platforma za razvoj školskoga volontiranja“ s ostalim školama u županiji koje imaju volonterske klubove. Projekt provodi Agencija lokalne demokracije Sisak. Jedna od aktivnosti u projektu je osmišljavanje volonterske akcije na temu solidarnosti i socijalne pravde. Učenici Volonterskoga kluba „ZOV“ su sa svojom voditeljicom Marinom Međimurec Čupić pokrenuli vlastitu akciju „Hodaj u mojim cipelama!“. Učenici volonteri posjetili su učenike posebnih razrednih odjela i odgojno-obrazovnih skupina. Održali su radionicu na temu osjećaja te različitim aktivnostima naučili kako svi imaju osjećaje koje izražavaju na različite načine i da trebaju raditi na tome kako ne bi povrijedili druge. Učenici volonteri su proveli tri sata u posebnim razrednim odjelima – nazočili su njihovoj nastavi, spoznali osobitosti takve nastave te vidjeli kako uče učenici s teškoćama u razvoju. Najljepše im je bilo tijekom sportskih aktivnosti i slobodnoga vremena kad su se učenici igrali te na taj način družili i upoznali.

Svako dijete želi biti prijatelj i imati prijatelja, a na nama je prihvatiti razlike i naučiti biti tolerantni.

Za sadržaj objavljen u ovom tekstu isključiva je odgovornost Osnovne škole Zorke Sever, Popovača i ne odražava nužno stavove država donatorica i Upravitelja fonda.

Projekt Platforma za razvoj školskog volontiranja provodi Agencija lokalne demokracije Sisak u partnerstvu sa Strukovnom školom Sisak, Kućom ljudskih prava Zagreb i Norsensus Mediaforumom. Podržan je sa 87.870,00 € financijske podrške kroz Fond za aktivno građanstvo, sredstvima Islanda, Lihtenštajna i Norveške u okviru EGP grantova.

ACF Hrvatska | ALD Sisak | Kuća ljudskih prava | platforma škola smž | školsko volontiranje | Strukovna škola Sisak | volonterski klubovi | volontiranje

Osnovna škola Zorke Sever / Kolodvorska ulica 36, HR-44317 Popovača / www.os-zorke-sever.skole.hr / ured@os-zorke-sever.skole.hr